Członkowie klastra e-commerce

JEDNOSTKI NAUKOWO BADAWCZE

 

 

 

INSTYTUT LOGISTYKI I MAGAZYNOWANIA

Realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw. Pełni rolę organizacji krajowej GS1 skupiającej w Polsce ponad 19 tysięcy przedsiębiorstw.

 

 

 

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W POZNANIU

Zakładany udział w powiązaniu dotyczy inicjowania działań na rzecz wymiany wiedzy i kompetencji wśród członków klastra. Uniwersytet służy także swoim potencjałem i rozpoznaniem branży, jak i wiedzą na temat panujących tendencji na rynkach, w tym rynku e-commerce.

 

 

INSTYTUCJE OTOCZENIA BIZNESU

 

 

 

Biznes i Nauka Sp.zo.o.

Działalność statutowa polega na łączeniu świata naukowego z biznesem. Podmiot podejmuje wysiłki na rzecz wsparcia naukowców w komercjalizacji wynalazków oraz wyników badań. Umożliwia również przedsiębiorcom dostęp do specjalistycznej wiedzy ze świata nauki, dostarczając także najlepszych ekspertów z różnych dziedzin naukowych.

 

 

 

 

SpeedUp IQbator Sp. zo.o.

Jest „Zarządzającym kooperacją”. Podmioty z szeroko pojętego sektora e-commerce zwracają się do spółki, chcąc uzyskać dostęp do know-how, rozwiązań w zakresie technologii i marketingu, jak i wiedzy biznesowej.

 

PARTNERZY

 

 

NaszeDane.pl

Spółka oferuje system automatycznego gromadzenia i przetwarzania danych z formularzy, zamówień i ankiet papierowych. Spółka obecnie pracuje nad rozszerzeniem swojej oferty o tablety.

IAI Spółka Akcyjna

To firma, która dostarcza zaawansowaną platformę w chmurze do prowadzenia sprzedaży w Internecie (sklep internetowy i hurtownia internetowa). Oferuje kompleksowe usługi od wdrożeń, poprzez tworzenie grafiki, po integracje z istniejącymi systemami wykorzystywanymi w firmie.

 

Lucas GSM

Nowoczesny salon i serwis o ponad 10 letniej tradycji, działający w sektorze urządzeń GSM i GPS. Zapewnia kompleksową obsługę firm i klientów detalicznych w zakresie doradztwa, serwisu i sprzedaży.

 

Apack Sp. zo.o.

Jest centrum logistyczno- magazynowym świadczącym usługi pakowania, przepakowywania, foliowania, etykietowania oraz projektowania i produkcji opakowań kartonowych i jednostkowych.

 

 Biuro 56

Zapewnia niezależne miejsca do pracy w przyjaznej, kreatywnej przestrzeni coworkingowej, wirtualny adres firmy, możliwość poznania oryginalnych ludzi i zdobycia wartościowych doświadczeń wspomagających rozwój biznesu.

 

LOBO

To firma technologiczna, w której zespół doświadczonych programistów i designerów tworzy innowacyjne rozwiązania z zakresu IT (aplikacje, systemy, portale). Obecnie firma koncentruje się na rozwoju autorskiego oprogramowania do zarządzania know-how w firmie.

 

Pravna.pl

Zespół prawników i konsultantów, którzy specjalizują się w szerokim zakresie prawa
prowadzenia działalności gospodarczej od zakładania spółek po przekształcenia, wdrożenia ISO, specjalistyczne umowy oraz windykację należności.

 

 APPGRATION

Spółka Appgration posiada wyłączność na wdrażanie platform Youredi, która została
wyróżniona Cool Vendor of Gartner 2014. Od marca 2015 znajduje się w Magicznym Kwadrancie firmy Gartner.

 

 E-dropshipping.pl

Jest jedynym w Polsce, specjalistycznym blogiem o dropshippingu. Edukujemy w związku z szeroko rozumianym marketingiem, sprzedażą i zarządzaniem w kontekście nowego modelu jakim jest dropshipping. Na blogu znajdują się rady,
wywiady, artykuły oraz case study.

 

AVISCO

Firma Avisco jest wyłącznym dystrybutorem marki Huion – specjalistycznych tabletów graficznych do profesjonalnego zastosowania dla grafików
komputerowych. Wśród asortymentu sklepu znajdują się zarówno tablety graficzne jak profesjonalne deski kreślarskie dla grafików i architektów.

 

ENTROPIA

Prężnie działająca spółka, która prowadzi jedną z większych hurtowni online gadżetów erotycznych w kraju. Spółka działa również jako dostawca kompleksowych usług potrzebnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sprzedażą on-line. Właściciele prowadzą również ciekawego bloga na temat dropshippingu.

 

Traffic Trends

Oferuje wsparcie w zakresie SEM/SEO. Firma wyspecjalizowała się w działalności skierowanej dla e-commerce, której oferuje pełną obsługę na etapie planowania i wdrożenia sklepu internetowego. Posiada w swojej ofercie specjalne pakiety optymalizacyjne dla sklepów internetowych.

 

VIAVOX

Jest znanym dostawcą usług call center wyspecjalizowanych w oferowaniu usług typu
Business Process Outsourcing w tym prowadzeniu biur obsługi klienta oraz wsparciu działań marketingowych i sprzedażowych.

 

 MARJAR MAREK KUGACZ

MarJar zapewnia szeroko pojętą obsługę informatyczną firm.

 

SYNERGIA PROJECT

Specjalizacją firmy SYNERGIA PROJECT S.C. są wdrożenia i usługi związane z oprogramowaniem dla firm. W ich portfolio znajdują się systemy zarządzania klasy ERP – Gardens Eden, Sage Forte oraz systemy wspomagające biznes takich producentów jak: Sage – System Symfonia, Symfonia Start, Reset2 – System R2 Płatnik, R2 PłatnikPRO, RAKSSQL – oprogramowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, G Data Software – zabezpieczenia antywirusowe.

 

STONOGI

Sklep oferujący swoim klientom pełną gamę wyrobów służących do praktykowania różnych technik manualnych. Klient znajdzie tu zarówno bogaty wybór porad, materiałów i akcesoriów do samodzielnego wyrobu biżuterii i ozdobnych kartek okolicznościowych (w tym papier i artykuły pasmanteryjne), jak i wszystko co potrzebne do szczególnie dziś modnej techniki decoupage’u, pozwalającą ozdobić po swojemu praktycznie każdy rodzaj materiału, a także innych technik.

 

FENIXVET

Wyłączny dystrybutor VetPlus – nutraceutyków weterynaryjnych. Firma chce otworzyć platformę online do zamówień dla gabinetów weterenaryjnych.

 

ScandiShop.pl

Sklep internetowy proponujący wyposażenie dla domu w skandynawskim stylu. Gromadzi asortyment taki jak naczynia kuchenne, tekstylia, lampy czy meble kuchenne i salonowe. W zaklepie znajdują się produkty topowych marek w swojej branży.

 

Mastraj

Firma prowadzi dwa sklepy internetowe emarilyn.pl i key4u.pl. Oba dla dwóch dużych polskich producentów bielizny. Obecnie firma zatrudnia ponad 30 osób i zamierza dokonać ekspansji do krajów UE.

 

2 CAN MARCELINA PRYCHARCZYK PUCHER

Specjalistyczny sklep internetowy, w którym można się zaopatrzyć w sprzęt i akcesoria niezbędne do prowadzenia terapii według konceptu pedagogiczno-opiekuńczo-terapeutycznego Profesora Andreasa Fröhlicha.

 FHU KLON SPORT

Sklep internetowy z markową odzieżą sportową Landersen.

 

BeFeat

Marka Feat powstała w 2015 roku. W ofercie produktowej znajdują się bioaktywne i naturalne ekstrakty takie jak Młody Jęczmień, Dieta+, Kolagen+, Immuno+, Power+. Preparaty marki Feat to suplementy diety idealne do spożycia w formie shotów lub jako dodatek do napojów czy koktajli owocowo-warzywnych.

 

 HALIBUT CONSULTING

Jako firma wspierająca podmioty biznesowe działa w różnych branżach, oferuje profesjonalne szkolenia miękkie dla firm z miasta Poznań oraz z innych miejsc w Polsce. Dotyczą one umiejętnego budowania relacji pomiędzy kadrą zarządzającą, a kierowanym zespołem i przekładają się na efektywność w pracy.

 

 KERTAS HUBERT MUSZYŃSKI

Sklep z materiałami edukacyjnymi do nauki języka angielskiego.

 

 EMKA SOLUTION MONIKA SOWIŃSKA SOPOT

Firma „Emka Solutions Monika Sowińska Sopot” funkcjonuje na rynku gastronomicznym i proponuje wszechstronne usługi gastronomiczne i szeroką gamę dobrych potraw, które sprostają wymaganiom wymagającego gościa.

Whalla Labs

Mobile software house specjalizujący się w budowaniu aplikacji mobilnych, w szczególności na systemy Windows 8 i Windows Phone.

 

Office System Plus sp. zo.o.

Jest firmą z ponad dwudziestoletnią tradycją na rynku artykułów biurowych oraz w dziedzinie produkcji rolek i etykiet. Rozważa otworzenie sklepu internetowego i hurtowni online.

 

Setugo

Setugo.pl to trzy marki: GieldaTekstow.pl, Blogs4Shops.pl oraz Opiszemy Produkty.pl / Działamy nieprzerwanie od 2009 roku, dostarczając naszym klientom unikalne treści (GieldaTekstow.pl oraz Opiszemy-Produkty.pl), tworząc i prowadząc blogi firmowe (OpiszemyProdukty.pl) oraz przeprowadzając kampanie z blogerami (Blogs4Shops.pl).

 

 ENSUPP TOMASZ KALIBER

Cogision

Świadczy usługi z zakresu projektowania produktów i usług interaktywnych: serwisy
internetowe, e-commerce, aplikacje na telefony komórkowe, iphone, ipad, urządzenia mobilne, interfejsy desktopowe, touchscreen, iptv,gry. Firma zajmuje się badaniem i poprawą użyteczności (usability) stron www i sklepów internetowych.
Cogision prowadzi badania z użytkownikami, badania jakościowe (FGI, IDI), ankietowe, wywiady, badania on-line, badania terenowe, eye tracking, mobile eye tracking.

 

Currency One SA

To największa spółka na rynku wymiany walut online w Polsce. Powstała w wyniku połączenia pierwszej społecznościowej platformy wymiany walut – Walutomat.pl oraz pierwszego e-kantoru – Internetowykantor.pl, które umożliwiają szybką i bezpieczną wymianę walut. Od stycznia 2015 r. jest także operatorem serwisu Valutomat.cz w Czechach. Currency One SA zaufało ponad 370 tys. klientów, którzy miesięcznie wymieniają dziesiątki milionów euro, dolarów, funtów, franków i wielu innych walut.

 

 VENTURE SERVICES SP. ZO.O.

Venture Services od wielu lat pomaga przedsiębiorstwom w rozwoju, zwiększając ich zyski, optymalizując koszty, ucząc zarządzania biznesem a także samym sobą, podnosząc efektywność, motywację oraz zadowolenie pracowników, a przede wszystkim analizując i proponując najlepsze możliwe rozwiązania dla danego biznesu i otoczenia.

 

 COWALSKI MAGDALENA KOWALSKA

Cowalski – Aleja inspiracji to nowoczesny warsztat pracy, udostępniający przestrzeń dla start-upowców i freelancerów.

 

VersaBox

Firma działa na rynku robotyki, automatyki, oprogramowania oraz badań materiałowych. Spółka została założona przez interdyscyplinarny zespół pracowników Politechniki Warszawskiej – specjalistów w dziedzinie projektowania, budowy i oprogramowania robotów mobilnych a także nietypowych urządzeń przemysłowych i laboratoryjnych.

 

LIGHT 4 WEBSITE

Firma specjalizująca się we wdrożeniach ecommerce opartych o platformę Magento. Główne kraje działalności to: USA, Kanada, Australia, Wielka Brytania, Irlandia, Holandia, Szwajcaria, Niemcy.

 

MTA.DIGITAL

Wizją MTA Digital jest budowa zespołu performance, który w jednej przestrzeni łączy specjalistów z różnych obszarów e-Marketingu: pozyskiwania ruchu, optymalizacji konwersji oraz rozwiązań technologicznych. Unikalnymi cechami
MTA Digital jest transparentność działań oraz rozliczanie członków zespołu w oparciu o efekty marketingowe naszych klientów. Ostatecznym celem jest maksymalizacja jakości wspólnie świadczonych usług oraz zdobywanie nowego
doświadczenia.

 

Ira.net

Firma Ira Net Sp. z o.o. jest pierwszym oraz wyłącznym dystrybutorem oprogramowania Hunter w Polsce, czyli zaawansowanego rozwiązania – system Hunter HRMS – który został stworzony do zarządzania zasobami ludzkimi, procesami rekrutacyjnymi oraz relacjami z klientami (CRM). Rozwiązania te są przeznaczone zarówno dla firm posiadających rozbudowane działy HR jak i dla
agencji specjalizujących się w poszukiwaniu pracowników. Firma Ira.net posiada wieloletnie doświadczenie w rekrutowaniu pracowników do działu logistyki w wielu korporacjach międzynarodowych.

 

PROGRAMA.PL

Doświadczony zespół specjalizujący się w produkcji oprogramowania, aplikacji, stron oraz rozwiązań internetowych IT wspierających sprzedaż i promocję produktów i usług w internecie. Szczególne kompetencje zespół Programa.pl posiada w zakresie branży ecommerce. Poprzez produkcję internetowych kreatorów mebli, umożliwienia aranżacji wnętrza za pomocą aplikacji działającej na stronie www czy systemu rozpoznawania obrazu, specjaliści z Programa.pl aktywnie włączają się w proces wsparcia sprzedaży online produktów klientów.

 

m40.pl

M40.pl agencja interaktywna to firma działająca na rynku e-marketingu od 2007 roku. Specjalizują się w pozycjonowaniu, e-marketingu i kompleksowej promocji stron www oraz w projektowaniu, wdrażaniu stron i sklepów internetowych. To zespół fachowców, którzy świetnie zdaje sobie sprawę z roli reklamy w Internecie. Dzięki skutecznemu pozycjonowaniu stron i sklepów internetowych M40.pl cieszy się opinią rzetelnego partnera w biznesie. Wiedza, zaangażowanie i doświadczenie to cechy agencji interaktywnej, które gwarantują wysoką jakość usług i zadowolenie klientów.

 

 MB CONSULTING MICHAŁ BALCERZAK

Zespół młodych doświadczonych finansistów. Korzystając z doświadczenia wyniesionego z bankowości oraz spółek giełdowych stworzyli alchemię finansów, rozwiązania których żadna inna firma nie oferuje na polskim rynku.

 PRACOWNIA ADKA ADRIANNA WOLCZYK

Pracownia ADKA zajmuje się rozwojem marki AleWorek, która proponuje lniane worki do przechowywania chleba dla amatorów pieczenia, gospodyń domowych, czy eko zwolenników.

 

 MEDIA PORT GPP SP. ZO.O.  SP. K.

Specjalizują się w internetowej sprzedaży produktów poprzez sklepy: takemore.net i 1but.pl. Ich oferta dostępna jest dla klientów polskich i zagranicznych.

 

 FHU ORDEN JOANNA BŁAŻKOWSKA

Firma zajmująca się sprzedażą win bezalkoholowych.

 

 SPOT ŁUKASZ DYCZKOWSKI

To profesjonalne i w pełni wyposażone studio fotograficzne specjalizujące się w fotografii 360 stopni.

 

KDFashion

W ofercie sklepu znajdą się sukienki sportowe, dzienne, koktajlowe, wieczorowe: praktycznie na każdą okazję. W sprzedaży dostępne są również damskie kombinezony, marynarki, żakiety, narzutki, spódnice oraz torebki. Sklep posiada
około 3000 modeli sukienek, wciąż poszukujemy krajowych producentów i pragniemy z nimi nawiązać współpracę.

 

Dystron

DYSTRON s.c. jest autoryzowanym dystrybutorem urządzeń elektronicznych. Specjalizujemy się w szczególności w urządzeniach dedykowanych systemom automatyki budynków. W swojej ofercie posiadamy urządzenia producentów polskich i zagranicznych.

 

Trol Intermedia

Agencja interaktywna oraz software house. Trol Intermedia dostarcza kompleksowe rozwiązania interaktywne dla firm, instytucji i e-sklepów. Od stworzenia strategii e-marketingowej, przez opracowanie narzędzi i dedykowany hosting, po badania usability, które zwiększą skuteczność marki w sieci.

 

Pharos.pl

Głównym atutem wyróżniającym PHAROS spośród wielu innych firm działających w branży, jest doświadczenie sięgające roku 2005 jako administrator bezpieczeństwa informacji. Oprócz pełnienia obowiązków jako administrator bezpieczeństwa informacji, również w profesjonalny sposób doradza, w jak najbezpieczniejszy sposób i zgodny z obowiązującym prawem należy postępować z danymi osobowymi. Jako administrator bezpieczeństwa informacji możemy pochwalić się szerokimi kompetencjami z zakresu bezpieczeństwa danych osobowych, bezpieczeństwa informacji wg Normy PN ISO 27001 czy też zarządzania ciągłością działania (BCM) zgodnie z Normą BS25999.

 

 

Berligo Oktawian Łaniecki

Berligo.com to przedsięwzięcie, którego głównym celem jest dostarczanie rzetelnych tłumaczeń w jak najkrótszym czasie. Na stronie projektu można automatycznie wycenić tłumaczenie dzięki opartemu na chmurze systemowi OCR, wgrywając plik dowolnego formatu, m.in. pdf, jpg czy docx.

 

 

KLOBE SP. Z O.O.

Sklep oferujący towary spożywcze pod nazwą „Klobe Sp. z o.o.” to obiekt oferujący obszerny zakres wysokiej jakości towarów z obszaru spożywki. Przedsiębiorstwo gwarantuje wszystkim kupującym miłą atmosferę w trakcie zakupów, profesjonalną obsługę, jak również długie godziny otwarcia.

 

 

NOWA FRANCE ZPCHR BIURO HANDLOWE MARIAN NOWAK

„Nowa France Biuro Handlowe Marian Nowak Zpchr” zajmuje się dystrybuowaniem elektrycznych artykułów stworzonych przez najlepsze firmy.

 
 

ARJAMA MICHAŁ ZAKRZEWSKI

 

UNIQUE MENS FASHION SP Z O.O.

„Unique Mens Fashion Sp. z o.o.” to odzieżowy sklep najwyższej jakości. Sklep oferuje niezwykle szeroki wybór produktów – zgodnych z trendami elementów odzieży dostosowanych do potrzeb każdego klienta.

 
 

CUBIT ŁUKASZ JĘDRZEJCZAK

Działalność w zakresie oprogramowania, Tworzenie stron www, Projektowanie stron www.

 

IKEDA GROUP SP. Z O.O.

Prowadzi oficjalny sklep dystrybutora MUKE Polska.

 

IDEACTO SP. Z O.O.

Ideacto jest kreatywną agencją badawczo-projektową. Doradza jak rozwijać biznes w Internecie, a ich realizacje to połączenie wysokiej użyteczności ze świetnym designem. Interdyscyplinarny zespół Ideacto tworzy szereg specjalistów. Są to m.in. projektanci interakcji, eksperci e-biznesu, stratedzy  komunikacji, webdeveloperzy, projektanci graficzni, copywriterzy.

 
 

E-COMMERCEPROJECT.PL

 Praktyczne doradztwo w oparciu o najlepsze praktyki e-commerce. Dla średnich i dużych firm, które prowadzą sprzedaż w internecie lub planują otwarcie kanału e-commerce. Ich celem jest opracowanie strategii optymalizacji działania firmy w sprzedaży internetowej. Działania wspierają danymi analitycznymi oraz najlepszymi praktykami światowego e-commerce. Podstawą prac jest analiza konkurencji oraz wybór najlepszych rozwiązań, które wpłyną na poprawę konkurencyjności lub umożliwią wejście na rynek sprzedaży internetowej w Polsce lub poza granice kraju.

 
 

BEST.NET

Best.net od ponad 15 lat rozwija własną platformę e-commerce. Dostarcza rozwiązania dla wymagających klientów prowadzących sklepy internetowe B2C, a także B2B. Mocna strona platformy Extreme Commerce to dedykowane rozwiązania – indywidualne cenniki, kalkulatory dostaw, rozbudowane wyszukiwarki, kupony rabatowe i promocje, multisklepy, integracje (z systemami ERP, płatnościami, kurierami, porównywarkami) oraz przede wszystkim konfiguratory produktów pozwalające personalizować ofertę w wielu branżach, m.in. odzieżowej, spożywczej czy budowlanej. Best.net to eksperci e-commerce i wojownicy programowania – doradzają i rozwijają biznesy on-line swoich Klientów przez lata.

 
 

TOMASZ JAWORSKI