Platforma wymiana Wiedzy eCommerce Connections już 15 stycznia 2016

Platforma wymiana Wiedzy eCommerce Connections już 15 stycznia 2016

Trendy, które zrewolucjonizują rok 2016, prawo w e-commerce, integracja w logistyce i przedsiębiorczość w Izraelu. Tak najkrócej można opaść nadchodzący event, którego jesteśmy organizatorem. Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Platformy Wymiany Wiedzy w e-commerce, już 15 stycznia 2016r.

Wydarzenie odbędzie się w inkubatorze Biznes i Nauka przy ulicy obornickiej 330. Jest to pierwsze spotkanie przedsiębiorców z obszaru internetowego handlu organizowane w ramach tzw. Platformy wymiany wiedzy, którego jesteśmy inicjatorem. Celem spotkania jest dzielenie się doświadczeniem i wiedzą między przedsiębiorcami, podniesienie poziomu świadomości zagrożeń wynikających z nieprawidłowego prowadzenia działalności internetowej oraz networking.

Spotkania będą odbywać się cyklicznie raz w miesiącu. W każdym miesiącu poruszane będą inne zagadnienia, gdzie zaproszeni przez nas specjaliści będą dzielić się wiedzą z konkretnych obszarów, które uprzednio wskazują członkowie klastra eCommerce Connections.

Spotkanie styczniowe poświęcone będzie w dużej mierze prawu w e-commerce oraz integracji systemów.

Prawo w E-commerce– czyli czy naprawdę potrzebuję indywidualnego regulaminu sklepu internetowego? Czym różni się prawo e-commerce w Polsce od tego za granicą. Czy musze zmieniać regulamin sklepu dokonując ekspansji na rynki zagraniczne? – Prowadzący Marek Czyżniewski.

API Economy– API to ogólny termin , który opisuje interfejs programowania aplikacji, dzięki któremu systemy mogą się ze sobą komunikować. Api economy to sposób w jaki nowa technologia może pozytywnie wpłynąć na rentowność przedsiębiorstwa. A jaki ma to wpływ na e-commerce o tym opowie Michał Pajdak.

Lekcja przedsiębiorczości z Izraela – w jaki sposób mimo niesprzyjającej sytuacji politycznej Izrael rozwija się gospodarczo za sprawą start – upów i nowych technologii? Czym różni się przedsiębiorca Polski od Izraelskiego? Z jakimi przeciwnościami się spotyka? Jak być przywódcą w swojej firmie nie zależnie od panujących warunków? Prowadzący David Abady.

Startujemy o 14:00

15.01.2016

Inkubator Biznes i Nauka

Ul.Obornicka 330, Poznań

informacje/rejestracja: karolina.wojdarska@speedupgroup.com

Marek Czyżewski – absolwent Northumbria University. Właściciel clauzula.pl pierwszego w Polsce portalu poświęconego prawu w e- Commerce i regulaminom sklepów internetowych oraz pravna.pl – innowacyjnego programu zapewniającego codzienną obsługę prawną online z szerokiego zakresu prawa prowadzenia działalności w tym i e-commerce.

Michał Pajdak – Michał Pajdak od 13 lat zajmuje się komunikacją z klientem, sprzedażą i komercjalizacją innowacyjnych technologii IT w obszarach integracji, HR, Retail, Marketing, które generują wymierne oszczędności dla firm.
Jest certyfikowanym trenerem i coachem biznesowym, mentorem, absolwentem Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, laureatem rządowego programu – TOP 500 Innovators.
Uwielbia wprowadzanie na rynek innowacji, rozwój osobisty, kwestionowanie status quo, zmianę, generowanie nowych modeli biznesowych. W trakcie kariery zawodowej zajmował kierownicze stanowiska w Jeronimo Martins, LIDL, GS1 Polska, Comarch S.A.

David Abady– David Abady pełniący funkcję Prezesa Zarządu w firmie Ira Net swoją karierę zawodową rozpoczął w największej organizacji humanitarno-medycznej Magen David Adom w Israelu. W 2005r. doprowadził do przystąpienia MDA do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, przez lata koordynował pracę Ruchu Czerwonego Krzyża na całym Świecie.
W ramach firmy MDA tworzył jednostki opieki medycznej na terenie Israela,
a swoimi doświadczeniami dzielił się prowadząc szkolenia non profit, m.in.: w Polsce , Słowacji, Gruzji , Ukrainie, Kenii, Indiach, USA , Ugandzie, Haiti itd.
Organizował pomoc humanitarną na terenach dotkniętych klęskami żywiołowymi m.in.: w Tajlandii, Haiti, Indiach, organizował fundusze na budowę szpitali w krajach Afryki i Azji.

DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

SpeedUp IQbator Sp. z o.o. realizuje projekt pn. „Podniesienie konkurencyjności i innowacyjności klastra e-Commerce Connections” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 5.1. Projekt firmy SpeedUp IQbator Sp. z o.o. ma na celu rozwój działalności powiazania kooperacyjnego E-commerce Connections. Wnioskodawca zaplanował przedsięwzięcie związane z realizacją działań inwestycyjnych na rzecz członków powiazania kooperacyjnego celem realizacji nowej usługi eksportu działalności sklepów internetowych na rynki zagraniczne.  Projekt jest realizowany w okresie 01-10-2013 – 30-11-2015.

Więcej informacji o dotacjach unijnych można uzyskać: www.parp.gov.pl /  www.poig.gov.pl / www.mrr.gov.pl / www.europa.eu

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO.