LAST MILE W ECOMMERCE 2016 – FORUM LOGISTYKI W HANDLU ELEKTORNICZNYM

2 czerwca w Warszawie odbyła się konferencja Last mile w e-commerce poruszająca kwestie transportu i logistyki. Konferencja była doskonałą okazją do tego aby podyskutować na temat Digital Single Market, wyzwań logistycznych dla e-commerce, tak zwanych trudnych przesyłek i same day delivery. Nie mogło nas tam również zabraknąć.

LAST MILE W ECOMMERCE 2016 – FORUM LOGISTYKI W HANDLU ELEKTORNICZNYM

2 czerwca w Warszawie odbyła się konferencja Last mile w e-commerce poruszająca kwestie transportu i logistyki.  Konferencja była doskonałą okazją do tego aby podyskutować na temat Digital Single Market, wyzwań logistycznych dla e-commerce, tak zwanych trudnych przesyłek i same day delivery. Nie mogło nas tam również zabraknąć.

 

Konferencja podzielona została na trzy części. Pierwsza dotyczyła największych wyzwań w branzy e-commerce,  druga przedstawiała praktykę w logistyce e-commerce a trzecie pokazywała nowe rozwiązania technologiczne. Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem Krzysztofa Dyla, Wiceprezesa, Urzędu Komunikacji Elektronicznej na temat „Digital Single Market – szansa czy zagrożenie dla polskiego e-handlu?”. Kolejne prelekcje zostały poświęcone tematom związanym z  eHandlem  transgranicznym oraz zwrotom. Pierwsza część została zakończona panelem dyskusyjnym pt: „Czy branże e-commerce i KEP  dobrze się rozumieją ?”, w której wzięli udział:

Szymon Bujalski, Prezes Zarządu Empik e-commerce; dr Aneta Pluta-Zaremba, Szkoła Główna Handlowa

Rafał Pietrwalski, Z-ca Dyrektora Zarządzającego Sprzedażą ds. Rozwoju Usług, Poczta Polska; Marek Różycki – Managing Partner,Turnaround Management Consulting.

Druga część spotkania obfitowała w prelekcje dotyczące logistyki kontraktowej, oceny dostosowania branży e-commerce do wymogów ustawy o prawach konsumenta, same day delivery, tzw. trudnych przesyłek, omnichannel, click&collect oraz dropshippingu.

Trzecia część zatytułowana Technologia w służbie logistyki była poświęcona stricte technologii w logistyce.

Na uwagę z pewnością zasługiwała preznetacja Pawła Fornalskiego, Prezesa Zarządu, IAI S.A. (oraz członka naszego klastra) pt. „Jak organizować wysyłkę towarów, aby uniknąć błędów i zapewnić możliwość rośnięcia swojego sklepu internetowego”.

Kolejene wystąpienia dotyczyły urządzeń samoobsługowych w magazynach, logistyki w aplikacji – od kurierów rowerowych do Uber Cargo oraz  płatności w ehandlu.